AMASRA'DAKİ KOY VE PLAJLAR

Amasra'nın Cide'ye kadar olan sahil şeridinde çok sayıda plaj ve koy bir doğa harikası olarak karşınıza çıkacak

Bozköy Plajı

Tertemiz bir kumsal, hiç bir betonarme binanın olmaması, denizin temizliği ve içine kapanık olması, yemyeşil doğanın tadı ve ufak büfeler. Sizi bekleyen tüm gezellikler bozköy kumsalında, Çakraz'a 1km uzaklıkta Amasra'ya 14 km uzaklıkta bulunan sahil. Karadeniz sahil şeridinin görülmeye değer kumsallarından birisidir.
Uzaklık: 14 km

Çakraz Plajı

Altın sarısı kumsalı mas mavi deniziyle Amasra yakınlarındaki en güzel kumsallardan biridir. Eşsiz doğal güzelliğini halen korumaktadır. Çakraz’da yan yana 2 farklı plaj bulunmaktadır. Çakraz merkezden doğu kayalıklarına tırmanarak arkadaki eşsiz diğer plajı keşfedebilirsiniz…
Uzaklık: 15 km

Akkonak Çötlük Plajı

Amasra’dan yaklaşık 45 dakikalık uzaklıkta bulunur. Ulaşımı özel aracınızla sağlayabilirsiniz. Bölgeye direk giden otobüs bulunmamaktadır. Bakir bir plaj tertemiz su, sessiz sakin doğayla iç içe bir ortam…
Uzaklık: 16 km

Gideros Koyu (Kastamonu)

Amasra'dan Sinop'a uzanan eşsiz doğal güzelliklere sahip yolda yolculuk yapmayı düşünüyorsanız Gideros Koyu'na kesinlikle uğramalısınız. Doğanın inanılmaz yapısına şahitlik edeceksiniz. İçeri doğru uzanan karadeniz'in gölü andıran yapısı sessiz, sakin çevresiyle bir çok yerli ve yabancı turisti cezbediyor..
Uzaklık: 60 km

Büyük Liman Plajı

Amasra merkezindeki girilebilir en iyi plajdır. Amasra'nın en büyük plajıdır. Yaz aylarında yoğun kullanım nedeniyle biraz kirlenmektedir. Temmuz başı ve eylül aylarında kısmen sakindir ve kullanılabilir ancak sakin bir yer istiyorsanız yakın koyları tercih etmenizi tavsiye ederiz.
Uzaklık: Merkezde

Küçük Liman Plajı

Büyük Liman'dan sonra gelen Amasra'nın 2.ci plajıdır.
Uzaklık: Merkezde

İnkumu Plajı

İnkumu Plajı 2.5 kilometre uzunluğunda yeşilin ve mavinin buluştuğu karadenizde saklı kalmış bir cennet bölgesidir. Amasra'dan 45dk sürüş uzaklığında bulunan İnkumu sahilinde dilediğiniz tüm ihtiyaçları karşılayabileceğiniz restoran ve marketler bulunmaktadır.
Uzaklık: 31,5 km

Güzelcehisar Koyu

Plaj ve doğa severlerin görmesi gereken harika bir mekan...Amasra'ya 30km uzaklıktaki çok temiz ve tarihi lav kayalarına sahiplik yapan en iyi plajlardan birisidir. El değmemiş doğal yapısı ve kumsalıyla güzel ve temiz bir yer.
Uzaklık: 30 km

Kızılkum Plajı

Kızılkum’a ulaşım Bartın üzerinden sağlanır. Bartın İnkumu yolu takip edilerek sırasıyla , İnkumu, Güzelcehisar, Mugada’yı geçtikten sonra Kızılkum yol ayrımından devam ettiğinizde sahile ulaşırsınız.
Uzaklık: 40 km

Mugada Plajı

İnkumu yolunu takip ettiğinizde Güzelcehisar kavşağından ayrılın. yolu takiben 25 dk sürecek olan yem yeşil doğaya hazır olun, yemyeşil meyve ağaçları mis gibi kokan çiçekler ve ardından güzel bir plaj.
Uzaklık: 15 km